לדעת שאתה נפלא

רוב בני האדם מרגישים שאינם ראויים לאהבה. חלק ניכר מהחלטותינו מלוות בקולות פנימיים, שמערערים את ביטחוננו. לקולות אלה אני קורא "מחבלים" וביניהם נמצא את השופט, השתלטן הקרבני והמשתמט. קולות אלה אינם חלק מאישיותנו והבשורה הטובה היא שברגע שזיהינו אותם, אנו יכולים לפעול במודע כדי להיפטר מהם.

כנגד המחבלים הפנימיים עומדת חוכמת "האֲני הפנימי" (sage), שנמצאת (פיסית) במוח הימני שלנו. אם הצלחתם לנטרל את קולם של המחבלים הפנימיים, מתפנה הדרך לחמישה כוחות חוכמה אדירים, ואלו הם:

[להכניס קישור לאימון מנהלים]

אמפתיה - החלק החכם שבך יודע שלהכות בעצמך, להפיל עצמך מטה, כשאתה כבר ממילא שם, זה פשוט לא שפוי. במקום זאת הוא מאפשר לך חמלה ואהדה עצמית.

החוקר והמגלה– אתה הופך לילד החוקר, מגלה העולמות, שמסייר ביער. אתה מרים כל אבן כי אתה חייב לגלות מה יש מתחתיה. נכשלת? לא נורא! זוהי רק הזדמנות להתרומם מחדש. אתה מרותק לגלות את כל הגורמים הקשורים לכישלון המיזם שלך. מה תגלה? כל אחד בהתאם למחבלים הפנימיים שלו. לדוגמה: שהיית עצבני מדיי או מתגונן מדיי.

החדשן היצירתי – אתה הופך לילד היצירתי על החוף, בונה ארמונות מחול מחדש. מאחר שהמוח האינטליגנטי החיובי שלך מחווט ליצירתיות, אתה יכול לקחת את כל הגילויים על הכישלונות במיזם שלך למציאת פתרון יצירתי חדש , שלא חשבת עליו קודם.

הסייר - במשך הזמן אתה יכול לסייר על ידי כך שתבחר כיוון ותעבור לפעולה נועזת, חסרת פחד. בתוך כך תצליח להישאר חיובי אפילו באמצע המשבר.

תוכלו לעשות את כל אלה רק אם יש לכם שרירי חוכמה חזקים. ממצאי מחקרים ב-MRI מראים שטכניקה אחת ליצור שרירי חוכמה חזקים היא להטות את תשומת הלב לתחושה פיזית אחת למשך עשר שניות, כמה פעמים בכל שעה.

זה מוביל לכמה המלצות מפתיעות. למשל, אם אתה רוצים לבצע טוב יותר את עבודתך, קח כמה נגיסות מתפוח עסיסי, מתפצח בפה. הבט לתוך עיניו של חברך ושים לב למאות הגוונים בהם או שתחבק את אהובתך בכל כך הרבה תשומת לב, עד שתחוש את הלמות לִבָּה.

הטכניקה הזאת נשמעת למרבה הפלא טובה מכדי להיות אמתית, עד שאתה בוחן את העדויות.

מחקרים מראים שאנשים שאימצו את כוחות החכמה הפנימית, הם לא רק שמחים יותר, אלא הביצועים שלהם בעבודה טובים יותר: קרוב ל-40% ביצועים טובים יותר במכירות וכ-33% תפקוד טוב יותר בעבודת צוות. 

כל אחד יכול ללמוד לחזק את שרירי החוכמה שלו.

לסיום אספר לכם אנקדוטה אישית קטנה:

ילדיי, טיסה וקיאן, אוהבים דגדוגים. המצאתי משחק דגדוגים עם קיאן שבו אני מדגדג אותו ומפסיק רק אם הוא נותן לי את התשובה הנכונה:

אני שואל: "למה אני אוהב אותך כל כך?"

והוא עונה: "לא יודע, אבא. למה אתה אוהב אותי כל כך?"

אני שואל: "האם זה בגלל שאתה יפה כל כך?"

"לא, אבא".

"כי אתה חכם כל כך?"

"לא, אבא".

וכך אנו ממשיכים, עד שלבסוף אני מעמיד פנים שאני מאוד מתוסכל ושואל: "אז למה, קיאן, למה אני אוהב אותך כל כך?"

והוא עונה: "אתה אוהב אותי כי אני זה אני!"

זה משום שאני – אני!

התשובה היפהפייה הזאת של האני האמִתי, המקורי, החוכמה החיובית.

ואני שואל: מה באשר אליכם? כיצד ייראו חייכם אם תצהירו שאתם נפלאים, תזהו את המחבלים הפנימיים ותגרשו אותם, תכירו בהיותכם נפלאים ותחזקו את כוחות החוכמה החיובית שבכם? כיצד ייראו חייכם ואיזו מתנה נפלאה תהיה זו לאהוביכם, לסביבתכם, לעולם?

זִכרו: אתם נפלאים, אנחנו נפלאים. האנושות נפלאה!