הבט קדימה, לא לאחור

הבט קדימה, לא לאחור

עם הצלחות לא מתווכחים: שיטת Feedforward של ד"ר מרשל גולדסמית' מזניקה את החברות המשתמשות בה ליעילות ורווחיות

בתור לדלתו של ד"ר מרשל גולדסמית' עומדים מאה ממנהלי החברות המצליחות בעולם. מדוע? כי אצלו הם מוצאים שיטות בדוקות ויעילות איך להגיע לתכליתיות. כלי האימון של גולדסמית' מתוכנן לספק ליחידים, לקבוצות ולארגונים הצעות לעתיד שיעזרו להם להגיע לשינוי חיובי ביחסי אנוש בעבודה. באמצעותם לומדים המנהלים איך להגיע להחלטות עסקיות טובות, להימנע מהחלטות שיסתיימו בטעויות יקרות ובבזבוז זמן ומשאבים. בשורה התחתונה בשיטה של גולדסמית' מביא לצמצום בהוצאות ולעלייה ברווחיות.

ד"ר גולדסמית' סיים בהצטיינות את הדוקטורט שלו במינהל עסקים באוניברסיטת לוס אנג'לס (UCLA). בשנת 2015 הוכר כהוגה המנהיגות מס' 1 בעולם, אחד מחמשת הוגי הדעות הטובים בעולם בתחום הניהול, כמו גם אחד מעשרת האנשים המשפיעים ביותר בעולם בתחום החשיבה העסקית. מאחוריו 35 ספרים רבי מכר במינהל עסקים, שתורגמו לשלושים שפות. כיום הוא מחלק את זמנו בין כתיבת ספרים, הכשרת מנהלים בבית הספר לעסקים בדרטמות' ובאימון מנהלים בשיטת ה- Feedforward שפיתח.

מהי שיטת – Feedforward? הגישה הרווחת בעולם העסקי היא שעל כל מנהל לתת משוב לעובדים תחתיו. רק כך יוכל להדריך את העובד לעבודה יעילה ונקייה מטעויות. האמנם? – שואל גולדסמית' ועונה: חד-משמעית לא! העבר הוא סטטי ובלתי ניתן לשינוי. העתיד, לעומת זאת, מציע כל כך הרבה הזדמנויות. לפיכך, במקום להסתכל על טעויות העבר יש להתרכז בהבטחות לעתיד, לברור מתוך שלל האפשרויות את הטובות ביותר לפעולה ולרתום את העובדים לכיוון החדש. במקום Feedback (מָשוֹב) טבע גולדסמית' את המונח Feedforward.

סיסמת המפתח של גולדסמית' היא: "התמקד בעתיד חיובי במקום בעבר כושל". מאחר שחברות רבות כל כך חבות לו את שגשוגן, אפשר להודות שלמרות שזה נשמע שונה ואף משונה, הדוקטור הזה, ככל הנראה, צודק באבחנתו.

עוד כתבות

האוגר, הלהטוטן ומכפיל הזמן

האוגר, הלהטוטן ומכפיל הזמן

קרא עוד

מתודולוגיית In-Motion

מתודולוגיית In-Motion

קרא עוד

הבט קדימה, לא לאחור

הבט קדימה, לא לאחור

קרא עוד