כשכולם ידברו רק שלום...

כשכולם ידברו רק שלום...

Nonviolent CommunicationNVC - (מרכז בינלאומי) לתקשורת לא אלימה מייסודו של מרשל רוזנברג, מלמד אותנו לדבר בשפה אחרת ולשנות את המציאות סביבנו ממקום של אלימות למקום של הקשבה וחמלה.

תקשורת לא אלימה אינה דבר חדש. היא הייתה נוכחת בתרבות האנושית עוד משחר קיומה. זהו המצב הטבעי של חמלה הקיים בכל אחד מאִתנו, כאשר לִּבֵּנו פנוי מאלימות.

לא קל לפנות את הלב מאלימות, שכן זו נובעת ממנגנון הישרדותי של הגנה-התקפה, שקיים בכל יצור עלי אדמות. על פני השטח נראה שהאנושות, הנמצאת כיום בשיא כוחה, הגיעה גם לשיאים של שנאה, מתח ואלימות (אדם לאדם, מתחים בינלאומיים ואלימות חסרת תקדים כלפי הטבע). אך מתחת למעטפת האלימה השיח החברתי, המהדהד במִרְשֶתֶת (אינטרנט) ובכל אמצעי התקשורת הנלווים, מצביע על הרצון והמודעות הגוברים של יותר ויותר בני אדם לשנות את אופייה של האנושות, מגזע אלים והרסני לגזע מטפח ומשקם.

זהו המקום שבו נכנסת NVC לתמונה. באמצעותה אנו לומדים להיות קשובים לצרכים הפנימיים שלנו ושל הזולת. NVC היא שפה שמחדדת את יכולתנו להבחין ברגשות המניעים אותנו ובערכים שלפיהם אנו רוצים לחיות. בעזרתה אנו יכולים להשתחרר מאשמה, משיפוטיות ומצורך בשליטה. NVC מאפשרת לנו לחוש – כִּיצורים חברתיים – את עומק התענוג שבתרומה לרווחת חייו של הזולת לא פחות מאשר לרווחתנו אנו.

המהפך שמאפשרת NVCמתחיל בפרט עצמו, אך ככל שיותר ויותר אנשים ישתמשו ויתַרְגלו את השפה, היא תחלחל ותשפיע לטובה על המערכות הסובבות אותנו, מפוליטיקה, משטרה, כלכלה, רווחה וכן הלאה.

NVC הוא ארגון כלל עולמי הפועל ביותר מ-65 מדינות ברחבי תבל. אם השפה שבה אנו מדברים כאן מדברת אליך תוכל לברר היכן נמצאת הקהילה הקרובה ביותר למקום מגוריך ולהיות מעורב בתקשורת שתוביל את השינוי.

עוד כתבות

להעביר משימות מ

להעביר משימות מ"ניוטרל" ל"אוטומט"

קרא עוד

מרחב העבודה - אימון אישי

מרחב העבודה - אימון אישי

קרא עוד

כשכולם ידברו רק שלום...

כשכולם ידברו רק שלום...

קרא עוד