מנהיגות

אֵמון להישגים יוצאי דופן

תקשורת יוצרת אמון. אמון יוצר תוצאות.


סקירה כללית

התכנית אֵמון להישגים יוצאי דופן של NOVIS מציעה נקודת מבט חדשה על אֵמון - נקודת מבט כלכלית; איך אֵמון יכול להוות מנוע לתוצאות? איך אֵמון יכול לחסוך זמן וכסף?

ארגון שבו יש אֵמון נמוך יוצר ענן אפור של חוסר אפקטיביות ותקיעות - מצב שבו אנשים בארגון פועלים בחשדנות זה כלפי זה, משקיעים זמן ואנרגיה בספקולציות, נמנעים מלקיחת סיכונים וכל שיתוף פעולה הופך למורכב ואִטי. כל מינון של חוסר אֵמון גובה מחיר יקר, מהסיבה שאֵמון הוא ציר מרכזי בעולם העסקים, אֵמון הוא זרז תהליכים מופלא וכשהוא נוכח הוא יוצר חיסכון משמעותי במשאבים ובזמן.

בתכנית אֵמון להישגים יוצאי דופן המשתתפים לומדים להביט בעצמם ובסביבה שלהם דרך עדשת האֵמון. היא עוזרת להם להבחין ולהבין מהו תהליך בניית אֵמון, מהם צעדים בוני אֵמון לעומת צעדים מרסקי אֵמון.
התכנית מכילה עבודה עם מודל NVC - תקשורת מקרבת או תקשורת לא אלימה. גישה זו תעניק למשתתפים יכולת להתגבר על מחלוקות באופן אפקטיבי ומקדם, להשתמש בשפה ישירה ומעצימה ולהפוך כל חשדנות וריחוק להזדמנות לשיח מקרב.

קהל יעד

התכנית אמון להישגים יוצאי דופן הִנה תכנית תקשורת המותאמת לארגון כולו. מומלץ להעביר את התכנית מצוות ההנהלה לצוות העובדים, מלמעלה למטה (בהתאמת תכנים), במטרה לאפשר שפה משותפת.
תוצאות

המשתתפים בתכנית זו ילמדו כיצד:

  • להגדיל את האמינות האישית גם במרחבים שהאֵמון אבד בהם.
  • להגביר את האֵמון בתוך מערכות יחסים חשובות.
  • להתמיד בהתנהגויות המגבירות את האֵמון.
  • ליצור מערכות יחסים עם אֵמון גבוה כבסיס המעצים שיתופי פעולה להשגת תוצאות.
  • להביע את עצמם באופן כן ומעורר אמון, שיגייס את העובדים מולם לשיתוף פעולה במקום התנגדות

התכנית אמון להישגים יוצאי דופן משלבת למידה מעשית בקבוצות ובזוגות ועובדת עם קונפליקטים ממשיים. התכנית יוצרת מרחב בטוח ואינטימי, המאפשר למחלוקות משמעותיות להיפתר.